poniedziałek, 12 maja 2014

Patchworkowa poduszka i moje economy blocks


Patchworkowa poduszka

Dzisiaj prezentuję, ukończoną kilka dni temu, małą patchworkową poduszkę.  Przy tej poduszce wykorzystałam uszyte, w ramach „zapoznania się z tematem”, cztery bloki, nazywane economy blocks. Najczęściej widywałam je na innych blogach z jakimś obrazkiem w centralnym miejscu. Ja jednak zdecydowałam się na inną wersję (nie mam zbyt wiele tkanin z takimi właśnie obrazkami).  

Poduszka jest biało – czerwona … i bardzo serduszkowa. Naprawdę, jest niezbyt duża, w środku mieści się wkład o wymiarach 30x30cm. Zdecydowałam się tu na przepikowanie jej częściowo po szwach, a częściowo liniami równoległymi do linii szwów. Przyznam, że te bloki szyje się dosyć szybko i naprawdę przyjemnie. Ja każdy z tych bloków otoczyłam białą ramką, widziałam jednak, że często są ona łączone ze sobą bezpośrednio, co także daje świetny efekt.


Poniżej kilka zdjęć poduszki.

patchwork, economy block
Patchworkowa poduszka

Patchworkowa poduszka

Patchworkowa poduszka

Patchworkowa poduszka

5 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Miło, że tutaj zaglądasz.

   Usuń
 2. Pierwsze określenie jakie ciśnie mi się na usta na widok tej podusi to słodki, perfekcyjnie uszyty cukiereczek :)))) Mniam!!
  Idealnie równa, do tego piękny tył... Super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję.
   Uwielbiam Twoje komentarze... Są jak balsam na moją duszę ...

   Usuń
 3. Świetna poducha!:) Piękne rzeczy szyjesz:) Ja nieśmiało zerkam w kierunku economy block, ale póki co trochę wprawy nabrać muszę:) Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń

Dodaj komentarz